Росія не виконала домовленостей ОПЕК щодо скорочення видобування нафти

Росія в травні виконала угоду ОПЕК+ зі скорочення видобування нафти на 95%. Притім, що угода була досягнута після тривалої цінової війни ще 13 квітня.

Об этом сообщает Компромат РУ

Про це свідчать розрахунки "Інтерфаксу".

Згідно зі статистикою, видобування нафти з конденсатом в лютому становило 44,662 млн т, а тільки конденсату – 3,062 млн т. Отже, в лютому Росія видобувала 1434 тис. тонн нафти на добу і мала в травні довести видобування до рівня 1162 тис. тонн на добу, знизивши на 273 тис. тонн на добу до рівня лютого, щоб виконати угоду.

Водночас середньодобове видобування нафти з конденсатом в травні становило 1280,8 тис. тонн. Середньодобове виробництво конденсату в Росії за чотири місяці поточного року – 102 тис. тонн, притім, що за підсумками першого кварталу воно становило майже 105 тис. тонн.

Якщо виключити виробництво конденсату, видобування нафти в травні не перевищило 1175-1178 тис. тонн на добу, тобто для повного виконання угоди не вистачає 14-17 тис. тонн, або 100-120 тис. б/д в перерахунку з коефіцієнтом 7,33. Отже, Росія виконала угоду ОПЕК+ приблизно на 95%.

Угода ОПЕК щодо нафти

Угода ОПЕК щодо нафти

Згідно з розрахунками "ВТБ Капітал", видобування нафти в Росії було приблизно на 200 тис. б/д вищим, ніж потрібно в рамках угоди ОПЕК+.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • 20 квітня ціни досягали мінус $40,32 за барель. Негативна ціна була спричинена тим, що перед виконанням контрактів власники нафти змушені платити її покупцям, щоб позбутися від сировини в умовах гострого дефіциту сховищ для її зберігання.


  • У березні країни-учасники ОПЕК+ не змогли продовжити домовленості з видобування. Внаслідок цього ціни на нафту обвалилися більш ніж удвічі з початку року та побили рекорди 18-річної давності.


  • Країни ОПЕК+ в результаті домовилися з Мексикою, схваливши найбільше в історії скорочення видобування нафти – на 9,7 млн барелів на добу. Угода набула чинності з 1 травня.


Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! ПідписуйсяДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/rosiya-ne-vikonala-domovlenosti-opek-schodo-skorochennya-vidobutku-nafti.htm”