НВО покаже документальний фільм про геїв у Чечні

30 червня на телеканалі HBO відбудеться прем’єра документального фільму "Ласкаво просимо в Чечню" (Welcome to Chechnya) про переслідування геїв у Чеченській республіці.

Об этом сообщает Компромат РУ

Аскольд Куров, співпродюсер і оператор картини, розповів виданню Sobesednik.ru про роботу над фільмом в умовах найсуворішої таємності.

"Ласкаво просимо в Чечню"

"Ласкаво просимо в Чечню"

Аскольд Куров

Аскольд Куров

"І сама операція, і зйомки відбувалися в умовах секретності. Ми вживали всіх заходів безпеки – і героїв, і самих себе, і матеріалів, які ми знімали. Все було досить серйозно", розповів він.

Кадр із фільму "Ласкаво просимо в Чечню"

Кадр із фільму "Ласкаво просимо в Чечню"

Куров додав, що побоюється за своє життя після виходу фільму.

"Не буду лукавити, мене дуже турбує ця ситуація. Справа в тому, що коли "Нова газета" опублікувала перший матеріал про переслідування геїв, влада Чечні фактично оголосила журналістам джихад. Ситуація була дуже небезпечна. І якраз у той момент я знімав документальний фільм, перебував у редакції в ті дні і бачив, наскільки це все було серйозно і небезпечно навіть для тих журналістів, які вже багато чого пройшли. Тому я усвідомлюю всю ступінь небезпеки", зазначив оператор.

Кадр із фільму "Ласкаво просимо в Чечню"

Кадр із фільму "Ласкаво просимо в Чечню"

Також, Куров зазначив, що представники ЛГБТ-спільноти в Чечні перебувають у постійній небезпеці.

"Зачистка Чечні від геїв – це абсолютно божевільна ідея, тому що ці люди були, є і будуть завжди. Це просто відсоток населення, якась константа. Геї є у всій Росії, але найбільша небезпека загрожує тим, хто перебуває в Чечні. Там сліпа, закрита зона – з секретними в’язницями і повною відсутністю правосуддя", сказав оператор.

Як писав OBOZREVATEL, журналісти повідомили про можливе інфікування Рамзана Кадирова коронавірусом. Заявлялося, що його доставили спецбортом у Москву, в одну з найкращих клінік. Крім того, з’ясувалося, де міг заразитися Кадиров.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/show/people/nvo-pokazhe-dokumentalnij-film-pro-geiv-v-chechni.htm”