Пожежа в готичному соборі. У Франції почали збір пожертв для відновлення органу XVII століття

Орган у соборі Святих Петра і Павла встановили 1621 року, за цей час його п’ять разів реставрували

Французький фонд "Спадщина" почав збір пожертв на відновлення органу, який було знищено під час пожежі у готичному соборі Петра і Павла в Нанті, повідомив телеканал BFMTV.

Об этом сообщает Московский репортер

За кілька годин після початку пожежі в Нант прибули прем’єр-міністр Франції Жан Кастекс, міністерка культури Розлін Башло і глава МВС Джеральда Дарманена. За інформацією BFMTV, прем’єр-міністр запевнив, що держава братиме участь у реставрації собору та органу.

Орган встановили 1621 року, за цей час він зазнав п’яти реставрацій, зазначив історик історик Поль Чопелін.

"Під час революції, коли собор націоналізували, влада збиралася зруйнувати орган і переплавити труби. Органіст урятував інструмент, сказавши, що його можна використовувати для революційних церемоній", – розповів історик.

Востаннє орган реставрували у XX столітті. 1956 року його демонтували, інструмент повернули на місце тільки в 1971-му.

Сьогодні вранці у соборі Святих Петра і Павла в Нанті спалахнула пожежа. Загоряння було локалізовано приблизно за дві години після приїзду пожежників.

Причини займання не встановлено, проте правоохоронці не відкидають, що храм підпалили.

Собор Святих Петра і Павла в Нанті – найбільша готична церква на території історичної Бретані й одна з найбільших у всій Франції – всього на шість метрів нижча за собор Паризької Богоматері. Його будували протягом XV–XIX століть. Собор серйозно постраждав у роки Другої світової війни від бомбардувань, а також 1972 року, коли вогнем було знищено дах будівлі.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-pozhezha-v-gotichnomu-sobori-u-frantsiji-pochali-zbir-pozhertvuvan-dlja-vidnovlennja-organu-xvii-stolittja-1509958.html”