Книгу обліку доходів скасують - Зеленський підписав закон про спрощення роботи ФОП - новини України

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про спрощення роботи фізичних осіб – підприємців та роботу електронного кабінету.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

Закон передбачає спрощення ведення обліку для ФОПів, доступу до електронного кабінету платника податків та розширення його функціоналу.

Зокрема, ФОПам скасують обовʼязкову книгу обліку доходів.

Так, підприємці І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування зможуть вести облік у будь-якій зручній формі — паперовій чи електронній — із зазначенням суми доходу за місяць.

Водночас ФОПи на загальній системі будуть вести облік за типовою формою, визначеною міністерством фінансів.

Також закон скасовує договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків, в якому тепер відображатимуться податкові повідомлення.

Окрім цього закон спрощує податкові перевірки. Наприклад, під час перевірки оформлення працівників не можна опитувати співробітників та роботодавців про виплачені пасивні доходи й інші додаткові блага та відшкодування.

  • Верховна Рада ухвалила законопроєкт 14 липня.
  • У травні Зеленський підписав закон, який дозволяє ФОП не платити соцвнесок за місяці без прибутку.
  • Міністерство цифрової трансформації планує видавати разом із паспортом офіційну електронну пошту громадянина. Компанії, установи, товариства і ФОПи під час реєстрації та реєстрації змін відомостей в ЄДР отримуватимуть офіційні електронні адреси автоматично.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/48745-zelenskiy-pidpisav-zakon-pro-sproshchennya-roboti-fop-knigu-obliku-dohodiv-skasuyut”