Степанов назвав причину, через яку Україна не отримала вакцини Pfizer/BioNTech

В Україні вже зареєстрували вакцину Pfizer/BioNTech

Потужностей одного виробника вакцин не вистачить для всіх, тому жодна країна у світі не може дозволити собі вакцинуватися одним препаратом. Про це міністр охорони здоров’я України Максим Степанов сказав в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" 25 лютого.

Об этом сообщает ПРЕЗИДЕНТСЬКА ПРАВДА

"Навіть в Ізраїлі були Pfizer і Moderna – дві вакцини, які вони законтрактували [...] Потужностей жодного виробника вакцин не вистачить для всіх. Зараз ви бачите, що відбувається. Pfizer зриває постачання, AstraZeneca зриває постачання. Вони все відкладають свої постачання. Тому що не вистачає потужностей, такої безпрецедентної вакцинації у світі ще не було ніколи", – заявив Степанов.

Він пообіцяв, що Україна також отримає препарат Pfizer/BioNTech та інші вакцини.

"Ми теж отримаємо Pfizer, ми теж отримаємо інші вакцини. Більш того, ця вакцинація не просто перший етап. Потім буде друга хвиля вакцинації. Ні для кого не секрет, що через пів року треба робити ще одне щеплення. Тими самими препаратами Pfizer, Moderna або іншими вакцинами. Тому це довга історія", – додав міністр.

23 лютого в Україні прибула перша партія вакцини проти коронавірусу. 500 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт "Бориспіль" з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація проти коронавірусу препаратом від AstraZeneca. Перше щеплення у країні отримав житель Черкаської області, лікар-реаніматолог Євген Горенко. Станом на 25 лютого у всіх областях України вже почали робити щеплення, говорив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

У межах другого дня вакцинації проти COVID-19 щеплення отримало 1179 українців, говорив Степанов. Глава МОЗ пообіцяв, що щодня "ця цифра буде збільшуватися і збільшуватися в рази".

За словами міністра, зараз, згідно із соціологічними дослідженнями, на безплатну вакцинацію згодні лише 43% (такими були результати опитувань у грудні, у лютому ця цифра зросла, за різними даними, від 52% до 65% – за умови, що вакцина буде безпечною та ефективною). Мінімальна частка вакцинованих, якої хоче досягти уряд, щоб почати формування колективного імунітету, має становити не менше як 60%.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення отримають медики, що працюють із хворими на COVID-19, і військові операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей від 60 років.

Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доставлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Також Україна, як очікують, має отримати 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні. Окрім цього, планують, що до кінця лютого доставлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech. Існує також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/stepanov-nazvav-prichinu-po-jakij-ukrajina-ne-otrimala-vaktsinu-pfizer-biontech-1541587.html”