Процес над Єгором Жуковим — це дистильований фарс

Процесс над Егором Жуковым — это дистиллированный фарс

Процес над Єгором Жуковим — це дистильований фарс і еталон гранично цинічного суду по справі про екстремізм. Незалежно від покарання, яке йому буде призначено (хоча в разі реального позбавлення волі демонстративність тільки посилиться).

З 2006 року, коли «Агора» почала працювати у кримінальних справах про екстремізм, таких по країні були сотні, включаючи десятки в роботі наших адвокатів. Найбільш одіозні практики, навязывавшиеся з боку ЦПЭ, прокуратури, СКР і навіть самого ФСБ нам вдавалося усунути, у тому числі на системному рівні. Підсумком цих зусиль стала декриміналізація статті 282 КК, але статтю 280, підслідну ФСБ, вона не торкнулася. ФСБ вивели з-під розумних обмежень, дозволивши продовжувати і навіть нарощувати довільне тлумачення здорового глузду, російської мови та кримінального права з процесом. Таке ж вилучення отримав СКР, коли справи порушуються за прямою вказівкою його керівника.

Головним доказом обвинувачення у справі Єгора Жукова служить лінгвістична експертиза, яку провів співробітник ФСБ без профільної освіти, наукового ступеня, вченого звання і будь-яких наукових публікацій у галузі російської мови. Експерт взагалі математик. Суд відмовився допитати кількох відомих вчених-лінгвістів з багаторічним досвідом і десятками судовими експертизами в портфоліо.

В експертизі не брав участі психолог, що обов’язково по справах про заклики, оскільки фахівець повинен оцінювати слова, що спонукають до тим чи іншим діям, це поза компетенцією лінгвіста, а тим більше математика. Суд відмовився долучити висновки фахівців, по суті, позбавив захист права представляти докази по кримінальній справі. Це прямо заборонено законом і називається порушенням права на захист.

Справа Єгора Жукова, безумовно, виключне. Воно посилає сигнал, що молодим людям заборонено під погрозою тюремного ув’язнення критикувати владу і закликати до змін. Воно також посилає сигнал, що ніякі правила, що склалися, обмеження, судова і слідча практика, коридори дозволеного і елементарні норми російської мови не застосовуються, коли є прямий неприкритий нічим політичне замовлення на показову посадку громадського активіста.Джерело статті: “http://povin.com.ua/257152-06-12.html”