Соратники Трампа в Сенаті заблокували пропозиції демократів щодо процедури імпічменту


Сенатори-руспубликанцы заблокували ініціативи демократів щодо процедури імпічменту і затвердили правила, запропоновані лідером республіканської більшості в Сенаті Мітчем Макконнеллом, передає "Голос Америки".

Правила, що виносилися на голосування в середу, 22 січня, стосуються порядку виклику свідків і вивчення доказів. Після схвалення більшістю проекту Макконнелла, затятого прихильника Дональда Трампа, зросла ймовірність того, що події розвиватимуться за вигідним для президента США сценарієм.

Зокрема, було провалено голосування за три різних пропозиції лідера демократів у Сенаті Чака Шумера про витребування у Білого дому, Держдепартаменту та Адміністративно-бюджетного управління документів та інформації про контакти Трампа з Україною. Також сенатори не підтримали виклик керівника апарату Білого дому Міка Малвені для дачі свідчень.

Голоси законодавців за ці ініціативи розділилися за партійною ознакою: 53 "проти" при 47 "за". Зазначимо, у верхній палаті американського Конгресу засідають 53 республіканці, 45 демократів і два незалежних сенатори.

Республіканська більшість затвердила порядок, запропонований Макконнелом. На вступні заяви сторін відводиться 48 годин: по 24 години менеджерам імпічменту і захисникам Трампа. Уся процедура займе шість днів.

Попередній план передбачав більш жорсткий графік, де сторони отримували по два дні. Крім того, Сенат погоджувався прийняти в якості доказів результати слухань у Палаті Представників. Згідно з прийнятими правилами, питання виклику свідків і вивчення доказів вирішуватимуться окремим голосуванням.

Представники Демократичної партії жорстко розкритикували прийняті правила.

"Правила, які сенатор Макконнелл і республіканці проштовхнули через Сенат, створені для того, щоб захистити президента Трампа, а не для того, щоб гарантувати чесний і справедливий процес імпічменту. Правила підтасовано", — обурилася сенаторка Елізабет Воррен.

Як повідомлялося, 16 січня в Сенаті стартував судовий розгляд у рамках процедури імпічменту.

З 13 по 21 листопада в Конгресі тривали відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, експосол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенса Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, голова представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.

За підсумками слухань Трампу пред’явили звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Хари "Імпічмент Трампа: фінішна пряма"в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/soratniki-trampa-v-senati-zablokuvali-propoziciyi-demokrativ-schodo-proceduri-impichmentu-336377_.html”