Як світ бореться з поширенням смертельного коронавірусу? - Здоров’я

Подія: Кількість загиблих людей від коронавірусу у Китаї зросла до 81. Медики заявляють, небезпечне захворювання може передаватися під час інкубаційного періоду.


Україна та інші країни посилюють заходи безпеки. В аеропорту Бориспіль осіб, які прилітають з Китаю, перевіряють за допомогою теплового сканера.


Деталі: Лише за останню добу кількість підтверджених випадків коронавірусу зросла на 30%. Медики нарахували 2 800 інфікованих людей.


Найгірша ситуація — у місті Ухань, звідки поширився коронавірус. Тамтешні мешканці намагаються зайвий раз не виходити з домівок. Вулиці майже порожні, громадський транспорт практично не курсує. Щодо магазинів, то працюють лише ті, де продають товари першої необхідності. Виїзди з міста контролюють військові.


Чимало китайських фірм продовжують своїм працівникам новорічну відпустку або рекомендують після свят працювати вдома.


Небезпечний вірус і далі шириться світом. Про окремі випадки повідомляють у Таїланді, Франції, Японії та США.


Сполучені Штати, зокрема, зафіксували 5 випадків захворювання. Огляд першого пацієнта провів робот. Пристрій, яким дистанційно керував лікар, оснащений камерою, мікрофоном і стетоскопом. Поки невідомо, як передається новий коронавірус, але вчені не виключають, що заразитися ним можна не тільки повітряно-крапельним шляхом, а й через дотики. Усіх інфікованих людей ізолювали. А Фонд Білла Гейтса виділив 10 млн доларів на боротьбу з коронавірусом. Суму пообіцяли порівну розділити між Китаєм і Африкою.


Україна також посилює заходи безпеки. Від 26 січня в аеропорту “Бориспіль” почали перевіряти пасажирів рейсів з Китаю — люди проходять температурний скринінг тіла. Перший рейс зустріли вчора. На ньому було 150 пасажирів. Ознак хвороби не виявили ні у кого, тому усіх допустили на територію України.


Також повідомляється, що українські туроператори почали повертати своїх туристів з Хайнаню. До того ж, люди, які оплатили тури на острів на найближчі тижні, мають право на повернення вартості туру.


Про рівень небезпеки свідчить термінова поїздка гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебрейєса до Китаю.


Коментарі: “Я — на шляху до Пекіна, щоб провести зустрічі з урядом та експертами в галузі охорони здоров’я, які реагують на спалах коронавірусу. Разом з колегами хочу зрозуміти, як розвиваються події зараз”, – написав Тедрос Адханом Гебрейєс вчора у "Фейсбуці".


Перед тим у Китаї заявили, що вірус може передаватися під час інкубаційного періоду. "Схоже, що здатність вірусу передаватися від людини до людини посилилася. Фахівці вважають, що епідемія перейшла в порівняно серйозну і складну стадію", — повідомив Ма Сяовей, голова Державного управління охорони здоров’я КНР. За словами медика, інкубаційний період триває від одного до 14 днів.


Ситуацію з новим коронавірусом сьогодні обговорили в РНБО. "Пріоритетними є організація компетентними органами, насамперед українськими дипломатичними представництвами, повного обліку українських громадян, які перебувають на території КНР, збір інформації про них та встановлення контактів", — повідомили на сайті РНБО.


Що було раніше: Минулого тижня українська лікарка-інфекціоністка Інна Андрусович сказала, що наша країна не має можливості діагностувати подібний коронавірус. "Тільки за симптомами його не визначиш. Тому спалах вірусної пневмонії в Тернопільській області може виявитися набагато небезпечнішим", — сказала вона.


Джерело статті: “https://expres.online/health/yak-svit-boretsya-z-poshirennyam-smertelnogo-koronavirusu”