Mirror розповів справжню історію святого Валентина

последние новости в Украине останні новини в Україні

День святого Валентина святкують мільйони людей у світі, бажаючи показати любов до своєї другої половинки. Однак історія святого заплутана, як детектив.

Об этом сообщает Руспрес

День святого Валентина святкують мільйони людей у світі, бажаючи показати любов до своєї другої половинки. Однак історія святого заплутана, як детектив.

День святого Валентина можна любити чи ненавидіти. У той час як деякі роблять романтичні жести, пишуть листівки і дарують квіти, інші байдужі до подібних проявів почуттів, зазначає Mirror.

Але яка ж справжня історія Дня святого Валентина? — задаються питанням журналісти англійського видання.

Щоб відповісти на це питання, їм довелося сісти за підручники історії.

Дві легенди про святого Валентина

Багато християнських святих носять ім’я Валентин. Але кожного лютого в центрі уваги тільки один святий — Валентин Римський.

Дві легенди оточують його.

Одна з них свідчить, що імператор Клавдій II заборонив солдатам у римській армії одружуватися, оскільки вважав, що одружені не дуже гарні в бою.

Валентин — на той час один з християнських священників — з цим не погодився і вдався до здійснення весільних обрядів для солдатів-християн. Незабаром на нього було донесено, що призвело до арешту священника і його страти у 269 році н. е.

За іншою версією, арешт Валентина був пов’язаний з тим, що він допоміг втекти з в’язниці в Римі християнам.
При цьому, після того, як його кинули в катівні, Валентин поводився не як святенник: закохався в молоду жінку, імовірно, доньку тюремника. Яка, як стверджують деякі історики, відвідувала його в темниці.

Останній лист цій жінці Валентин нібито залишив у день страти, і воно було підписано "Від твого Валентина". Існує переказ, що дівчина була сліпою, і послання Валентина її зцілило.

Взагалі, навколо особистості Святого Валентина існує багато плутанини та домислів. Деякі джерела повідомляють, що "тим самим" Валентином міг бути єпископом Терні, який також загинув від рук Клавдія II.

Зокрема, про це йдеться в найдавнішому з доступних нині історичних документів, збірнику житій "Золота легенда" XIII століття.

Можливо через невизначеність, яка існує навколо імені святого, в 1969 році, при перегляді Ватиканом загального літургійного календаря, св. Валентин був виключений зі списку святих, чия пам’ять обов’язкова в літургійному шануванні. Зараз пам’ять святого відзначається на місцевому рівні лише в низці єпархій.

В Україні 14 лютого католицька церква взагалі вшановує святих Кирила і Мефодія, просвітителів слов’ян.

Католики ж на Заході 14 лютого вшановують Валентина Римського як покровителя бджолярів і... епілептиків.

Крім того, Валентин вважається покровителем людей, схильних до непритомності, мандрівників і... так, звичайно, заручених пар і щасливого подружжя.

Залишається додати, що ім’я Валентин походить від латинського слова "гідний, сильний", яке стало популярним між II і VIII століттями.

Коли виникло свято?

Вважається, що витоки свята сягають римського фестивалю, відомого як Луперкалія.

Це був фестиваль еротизму на честь богині "божевільного" кохання Juno Februata і бога Фавна (Луперк — одне з його прізвиськ), покровителя стад, який відзначався щорічно 15 лютого. У стародавньому Римі лютий був офіційним початком весни і вважався місяцем ритуальних очищень.

Свято було оголошено поза законом у кінці V століття. А в 496 році папа Геласій I заснував День Святого Валентина, як суто християнське свято.

Перший раз, коли у свято Дня святого Валентина прозвучало слово "любов", відносять до 1375 року. У вірші Джеффрі Чосера 14 лютого описується як "день, коли птахи знаходять свою половинку".

Мощі святого Валентина

Череп святого Валентина зберігається в Римі — виставлений на загальний огляд у базиліці Санта-Марія в Космедіні і прикрашений квітами. Останки святого були виявлені під час розкопок катакомб під Римом на початку 19-го століття. Тоді ж були знайдені й інші реліквії, пов’язані зі святим.

Пізніше вони були розподілені по містах і селах. Сьогодні на володіння мощами святого Валентина претендують собор Рокмор у Франції, собор св. Стефана у Відні, базиліка в Бальцані на Мальті, церква св. Петра і Павла в чеському Вишеграді.

Від себе додамо, що про осквернення мощей святого Валентина в Троїцькому костелі міста Берестечко оповідає І. Бабель в оповіданні "У святого Валента" зі збірки "Конармія".

Коли День святого Валентина став комерційним?

У 1913 році Hallmark Cards в Канзас-Сіті почали масово випускати присвячені Дню Святого Валентина листівки, і почалася "любовна лихоманка". Американці почали анонімно розсилати поштові картки з віршами власного твору. Зараз у Велику Британію щорічно відправляється 25 мільйонів листівок до Дня святого Валентина, а в США і того більше -190 мільйонів. Писати їх анонімно — щоб нікого не бентежити — придумали вікторіанці.

Чому троянди пов’язують з Днем Святого Валентина?

З початку 1700-х років, коли шведський Карл II приніс в Європу поетичне мистецтво Персії, відоме як "мова квітів", троянди стали символом любові.

Червона троянда також вважалася квіткою Венери, римської богині любові. Тому з вибором квітів до свята закохані визначилися швидко.

последние новости в Украине останні новини в Україні

Джерело статті: “https://aspi.com.ua/publications/mirror-rozpoviv-spravzhnyu-istoriyu-svyatogo-valentina”