Вчені знайшли рідкісний вид людського раку на хвості у динозавра


Вчені з Тель-Авівського університету виявили в останках динозавра, який мешкав на Землі 66 мільйонів років тому, сліди рідкісної форми людського раку. Як повідомляє "Популярная механика", гістіоцитоз Х частіше вражає дітей і є поки що маловивченим захворюванням.

Об этом сообщает Руспрес

У пацієнтів, які страждають цією формою раку, інтенсивно розмножуються два види клітин: еозинофіли і гістіоцити. В нормі вони є вузькоспеціалізованими складовими імунної системи, проте в своїй злоякісній формі накопичуються в легенях і кістках.

У південній частині канадської провінції Альберта були знайдені хребці хвоста динозавра. Вони належали молодій особині динозавра сімейства гадрозавриди, яка померла 60-70 мільйонів років тому. Древні тварини жили на суші і харчувалися в основному рослинністю.

На восьми з 11 хребців були знайдені підозрілі сліди, які опинилися раком. За допомогою комп’ютерної томографії кісток з роздільною здатністю в кілька мікрометрів вчені створили тривимірну модель тканини і реконструювали пухлину з усіма прилеглими судинами. Виявилося, що це дійсно гістіоцитоз Х віком 60 мільйонів років.

Це захворювання не вперше виявили у тварин, відомо, що від неї страждають тигри і тупаї (тропічні ссавці, не схожі білок). У динозаврів же цей тип раку знайшли вперше.

Гістіоцитоз дуже погано вивчений через свою рідкість, тому будь-які нові відомості про нього будуть корисні. На поточний момент вважається, що це досить болісне онкологічне захворювання тісно пов’язане з порушеннями імунної системи. Проблема в тому, що його специфічного лікування немає — воно майже завжди тільки симптоматичне. У ряді випадків гістіоцитоз проходить безслідно, але також він нерідко забирає життя, викликаючи легеневу або серцеву недостатність.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

динозавр
Популярная механика

Раніше вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М’янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vcheni-znayshli-ridkisniy-vid-lyudskogo-raku-na-hvosti-u-dinozavra-338702_.html”