У Голосіївській прокуратурі несправедливо звинуватили активістів: суд ухвалив рішення

24 лютого Голосіївський районний суд постановив, що не виявив складу правопорушення у діях представників ГО «Стоп корупції», яких звинувачували у захопленні Голосіївської прокуратури та пошкодженні турнікета.

Об этом сообщает Роспрес

Сьогодні розглядалися звинувачення щодо двох активістів, на яких склали адміністративні протоколи. В обох випадках провадження були закриті.

Фото: "СтопКор"

«Насправді ми очікували, що суд розбереться в ситуації та скасує відповідні адміністративні протоколи, складені з порушенням чинного господарства. І крім того, вважаємо, що суд об’єктивно розібрався й ухвалив справедливе рішення. А далі ми поставимо до відома Генеральну прокуратуру про такі незаконно вжиті заходи. Прокурор Голосіївської прокуратури зманіпулював своїм службовим становищем і домігся того, що склали адміністративні протоколи на активістів, правозахисників та журналістів», – зазначив захисник обвинувачуваних Ігор Бондарчук.

Фото: "СтопКор"

Юристи ГО «Стоп корупції» з’ясували ще одну цікаву деталь. Виявляється, що турнікет, у «пошкодженні» якого звинувачували активістів, встановлений у Київській прокуратурі Голосіївського району абсолютно незаконно.

«Отже, відповідно до положень Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб», а також Закону України «Про прокуратуру», державна охорона не здійснюється щодо органів прокуратури, а отже встановлення інженерно-технічних засобів, до яких відноситься відповідне обладнання контрольно-пропускних пунктів, а саме огорожа і турнікети, є протизаконним», – зазначають вони.

Фото: "СтопКор"

Як повідомляв "СтопКор" раніше, 2-го лютого у Голосіївському суді мало відбутися слухання справ активістів, але чомусь протоколи до суду правоохоронці так і не передали, що може свідчити про цілковиту неправомірність їхніх дій.

Читати також:
У Кропивницькому через сильний вітер упало дерево та травмувало громадянку У Суворовському районі поліцейські припинили діяльність ще двох гральних закладів
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/u-golosiyivskij-prokuraturi-nespravedlyvo-zvynuvatyly-aktyvistiv-sud-uhvalyv-rishennya/”